Pogoda nie tylko dla bogaczy

Share

Wiele pracy  i zaangażowania mieszkańców, niewielkiego Lipowa w gminie Wiązowna i starań sołtysa wsi, kosztowało oczyszczenie działki i zrobienie pierwszego kroku w jej zagospodarowaniu. W ubiegłym tygodniu odbył się piknik z okazji otwarcia placu zabaw.

sierg

O pozyskanej przez gminę działce w Lipowie, w gminie Wiązowna pisałem już kilkakrotnie, więc nie będę przytaczał historii jej pozyskania. Ostatnio pisałem, że mieszkańcom udało się ogrodzić około 1000 m terenu na plac zabaw dla dzieci, którego otwarcie, zgodnie z zapowiedziami sołtysa, Zbigniewa Mnicha, miało nastąpić jeszcze w tym roku. Jak widać sołtys nie rzuca słów na wiatr.

W sobotę, 20 października, odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw, a że pogoda była bardzo sprzyjająca, zorganizowano przy tej okazji piknik, na który przybyła większość mieszkańców Lipowa. Była też szefowa gminy, Anna Bętkowska, która nie kryła zaskoczenia doskonałą organizacją wiejskiej imprezy. Jedna z mieszkanek, Danuta Gawrońska, użyczyła prąd, warszawska firma Granna ufundowała nagrody, inne mieszkanki zadbały o rozkosze dla żołądka. W roli gospodarza wystąpił oczywiście sołtys Lipowa, Zbigniew Mnich, który nie omieszkał podziękować swoim mieszkańcom za zaangażowanie i wykonaną pracę.

W tym czasie już płonęło ognisko i gdy jedni zabierali się do pieczenia kiełbasek, inni przygotowywali do żartobliwego konkursu, polegającego na nauczeniu się dość osobliwej przysięgi wymyślonej przez żonę sołtysa. Wszyscy mieli przy tym ubaw po pachy. A wśród atrakcji znalazła się między innymi przejażdżka na koniu Eweliny Muśnickiej, czy zwiedzenie strażackiej Scanii z OSP w Gliniance, z czego skwapliwie skorzystały latorośle. Plac zabaw został też poświęcony przez ks. Dariusza Franczaka z glinieckiej parafii. Do Lipowa przybył on na… motocyklu.

Przyszłoroczne plany wsi to m.in. budowa chodnika, na co zostały już przeznaczone środki sołeckie, oraz doporowadzenie prądu do działki. Mieszkańcy zapowiadają, że będą wspierać działania swego sołtysa, a widząc to, co dotychczas wspólnymi siłami uczynili, nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości. Tylko pozazdrościć takiego zgrania mieszkańcom Lipowa.

Chociaż wyposażenie placu jest jeszcze skromne, bo na razie stoją tam jedynie 2 huśtawki, to od czegoś trzeba zacząć. Dzięki uporowi sołtysa i zaangażowaniu mieszkańców Lipowa, dzieci mają już bezpieczny zakątek do zabawy. Widząc taki potencjał w społeczności tej wsi, władze gminy nie mogą pozostać obojętne i w przyszłorocznym budżecie powinny zabezpieczyć jakąś pulę na wsparcie ich działań w zagospodarowaniu całego terenu. Być może już w przyszłym roku wspólnie z mieszkańcami Lipowa będziemy świętować otwarcie wiejskiej świetlicy, a może i w pełni wyposażonego placyku dla dzieci.

Kalendarz imprez - najblizsze wydarzenia

poprzednim miesiącu kwiecień 2015 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 14 1 2 3 4 5
week 15 6 7 8 9 10 11 12
week 16 13 14 15 16 17 18 19
week 17 20 21 22 23 24 25 26
week 18 27 28 29 30

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Linia.tv - zobacz nasze relacje

Share

Pogoda

Fair

16°C

Otwock

Fair

Humidity: 55%

Wind: 9.66 km/h

  • 26 Apr 2015

    Cloudy 18°C 8°C

  • 27 Apr 2015

    Mostly Sunny 25°C 13°C

Realizacja: blueform