Posterunek zostaje

Share

To już pewne. Na razie nie będzie likwidacji posterunku policji w Kołbieli. Optymizmem napawają również policyjne statystyki za pierwsze półrocze 2013 roku, które omawiano na forum komisji rolnictwa, przemysłu, zaopatrzenia ludności, ochrony środowiska i bezpieczeństwa publicznego Rady Gminy Kołbiel.

kolbielWedług policyjnych statystyk, pierwsze półrocze 2013 roku na terenie gminy Kołbiel można zaliczyć do spokojnych. – Jak zawsze niepokoić może liczba zdarzeń drogowych. W pierwszym półroczu tego roku na terenie gminy doszło do 9 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a 14 zostało rannych. Odnotowaliśmy również 67 kolizji, zatrzymaliśmy siedmiu nietrzeźwych kierowców – wyliczał podczas komisji kierownik Komisariatu Policji w Kołbieli, st. asp. Mariusz Kilim. Kołbielscy policjanci wystawili w sumie 23 mandaty na kwotę blisko 4 tys. zł. Łącznie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy interweniowali 266 razy, wszczęli 44 postępowania karne, a 40 zakończyli. – Czy pojawiają się jakieś niepokojące sygnały co do poziomu bezpieczeństwa w naszej gminie? – pytali radni. – Wraz z kryzysem wzrasta liczba osób oszukanych przez pracodawców. Nagminnym się staje zatrudniane pracownika i niepłacenie mu za pracę. Niestety, wraz z tym zaczynamy odnotowywać przypadki bezprawnego egzekwowania należnych wypłat. Poza groźbami karalnymi w ostatnim czasie mieliśmy przypadek dotkliwego pobicia pracodawcy przez pracownika, gdzie motywem było właśnie niewypłacone wynagrodzenie – mówił M. Kilim. Wspomniał również o problemach kadrowych kołbielskiego posterunku. – Wprawdzie mamy sześcioosobową obsadę, ale od dłuższego czasu dwóch policjantów jest na chorobowym, z którego prawdopodobnie już nie wrócą – podkreślał kierownik kołbielskiego komisariatu.  

Komisariat zostaje, będzie radiowóz
Przy okazji dyskusji o stanie bezpieczeństwa, powrócono do tematu zapowiadanej już wcześniej likwidacji kołbielskiego posterunku. Jak się okazuje, po zmianie na stanowisku szefa Stołecznej Komendy Policji od tego pomysłu na razie odstąpiono. – Wpłynęło do nas pismo od komendanta powiatowego z informacją, że nie ma żadnych planów co do likwidacji posterunku w Kołbieli. Jest ono odpowiedzią na nasze pytanie w tej sprawie – mówił podczas komisji wójt, Adam Budyta. – Wobec takiej odpowiedzi nie pozostało nam nic innego, jak potwierdzić, że w tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy 35 tys. zł na dofinansowanie zakupu nowego radiowozu dla posterunku w Kołbieli. Treść pisma jest już w przygotowaniu. Zwrócimy się w nim również w prośbą do komendanta o uzupełnienie obsady kołbielskiego posterunku – zapowiadał wójt Kołbieli.   

Kalendarz imprez - najblizsze wydarzenia

poprzednim miesiącu listopad 2014 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2
week 45 3 4 5 6 7 8 9
week 46 10 11 12 13 14 15 16
week 47 17 18 19 20 21 22 23
week 48 24 25 26 27 28 29 30

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Linia.tv - zobacz nasze relacje

Share

Pogoda

Mostly Cloudy

-6°C

Otwock

Mostly Cloudy

Humidity: 91%

Wind: 12.87 km/h

  • 28 Nov 2014

    Partly Cloudy -2°C -6°C

  • 29 Nov 2014

    Partly Cloudy -2°C -6°C

Realizacja: blueform