Posterunek zostaje

Share

To już pewne. Na razie nie będzie likwidacji posterunku policji w Kołbieli. Optymizmem napawają również policyjne statystyki za pierwsze półrocze 2013 roku, które omawiano na forum komisji rolnictwa, przemysłu, zaopatrzenia ludności, ochrony środowiska i bezpieczeństwa publicznego Rady Gminy Kołbiel.

kolbielWedług policyjnych statystyk, pierwsze półrocze 2013 roku na terenie gminy Kołbiel można zaliczyć do spokojnych. – Jak zawsze niepokoić może liczba zdarzeń drogowych. W pierwszym półroczu tego roku na terenie gminy doszło do 9 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a 14 zostało rannych. Odnotowaliśmy również 67 kolizji, zatrzymaliśmy siedmiu nietrzeźwych kierowców – wyliczał podczas komisji kierownik Komisariatu Policji w Kołbieli, st. asp. Mariusz Kilim. Kołbielscy policjanci wystawili w sumie 23 mandaty na kwotę blisko 4 tys. zł. Łącznie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy interweniowali 266 razy, wszczęli 44 postępowania karne, a 40 zakończyli. – Czy pojawiają się jakieś niepokojące sygnały co do poziomu bezpieczeństwa w naszej gminie? – pytali radni. – Wraz z kryzysem wzrasta liczba osób oszukanych przez pracodawców. Nagminnym się staje zatrudniane pracownika i niepłacenie mu za pracę. Niestety, wraz z tym zaczynamy odnotowywać przypadki bezprawnego egzekwowania należnych wypłat. Poza groźbami karalnymi w ostatnim czasie mieliśmy przypadek dotkliwego pobicia pracodawcy przez pracownika, gdzie motywem było właśnie niewypłacone wynagrodzenie – mówił M. Kilim. Wspomniał również o problemach kadrowych kołbielskiego posterunku. – Wprawdzie mamy sześcioosobową obsadę, ale od dłuższego czasu dwóch policjantów jest na chorobowym, z którego prawdopodobnie już nie wrócą – podkreślał kierownik kołbielskiego komisariatu.  

Komisariat zostaje, będzie radiowóz
Przy okazji dyskusji o stanie bezpieczeństwa, powrócono do tematu zapowiadanej już wcześniej likwidacji kołbielskiego posterunku. Jak się okazuje, po zmianie na stanowisku szefa Stołecznej Komendy Policji od tego pomysłu na razie odstąpiono. – Wpłynęło do nas pismo od komendanta powiatowego z informacją, że nie ma żadnych planów co do likwidacji posterunku w Kołbieli. Jest ono odpowiedzią na nasze pytanie w tej sprawie – mówił podczas komisji wójt, Adam Budyta. – Wobec takiej odpowiedzi nie pozostało nam nic innego, jak potwierdzić, że w tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy 35 tys. zł na dofinansowanie zakupu nowego radiowozu dla posterunku w Kołbieli. Treść pisma jest już w przygotowaniu. Zwrócimy się w nim również w prośbą do komendanta o uzupełnienie obsady kołbielskiego posterunku – zapowiadał wójt Kołbieli.   

Kalendarz imprez - najblizsze wydarzenia

poprzednim miesiącu kwiecień 2015 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 14 1 2 3 4 5
week 15 6 7 8 9 10 11 12
week 16 13 14 15 16 17 18 19
week 17 20 21 22 23 24 25 26
week 18 27 28 29 30

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Linia.tv - zobacz nasze relacje

Share

Pogoda

Mostly Cloudy

8°C

Otwock

Mostly Cloudy

Humidity: 57%

Wind: 24.14 km/h

  • 19 Apr 2015

    Partly Cloudy 9°C 3°C

  • 20 Apr 2015

    Partly Cloudy/Wind 13°C 1°C

Realizacja: blueform