Wspólnie 50 lat

Share

Dziewięć par z terenu gminy Karczew zostało uhonorowanych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Uroczystość miała miejsce 11 lutego w sali urzędu miasta

obraz111Przed uroczystością jubilaci uczestniczyli w mszy świętej, odprawionej w ich intencji w karczewskim kościele. Dla tych par wspólne małżeńskie życie rozpoczęło się w roku 1961. Jubilatów i ich bliskich bardzo serdecznie powitała kierownik USC w Karczewie, Danuta Broniszewska. Najlepsze życzenia przekazał ks.proboszcz Andrzej Sobczyk, przewodniczący rady miejskiej, Tadeusz Marton, a także burmistrz Władysław D. Łokietek, który zwracając się do jubilatów powiedział m. in.:
 Szanowni państwo, jesteście przykładem i wzorem dla młodego pokolenia i potwierdzacie, że małżeństwo jest czymś wspaniałym. Łączy was prawdziwa miłość oraz wierność słowom przysięgi małżeńskiej. Wyrażam podziw i szacunek wszystkim obecnym tu małżeństwom za zgodne pożycie małżeńskie, za trud pracy i wyrzeczenia dla dobra swoich rodzin, za wychowanie dzieci i wnuków, za nieprzespane noce, łzy i cierpienia, a także za radość życia rodzinnego. Niech los wam zawsze sprzyja, niosąc powodzenie. Życzę, abyście dalej szli przez życie, trzymając się mocno za ręce, zawsze uśmiechnięci i pewni swoich uczuć. Życzę wielu lat zdrowia, radości i miłości oraz szacunku ludzi, którzy was otaczają. Wielce wzruszający był moment, kiedy na prośbę szefowej USC Danuty Broniszewskiej, małżonkowie zwrócili się do siebie i patrząc sobie w oczy, dziękowali za wspólnie przeżyte lata, za okazaną miłość i opiekę.
Po tej symbolicznej - ale jakże wymownej - scenie w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego burmistrz Karczewa, Władysław D. Łokietek, udekorował jubilatów medalami. Przewodniczący, Tadeusz Marton i Danuta
Broniszewska wręczyli dyplomy, upominki i kwiaty. Jubilaci zostali podjęci lampką szampana, słodkim poczęstunkiem i owocami. Pięknym zakończeniem uroczystości był występ mezzosopranistki i…lekarki, Eweliny Sielskiej – Badurek, której akompaniowała Magdalena Kielak. Koncert spotkał się z bardzo miłym przyjęciem zebranych. W imieniu jubilatów serdeczne słowa podziękowania za bardzo miłą i wzruszającą uroczystość przekazała Teresa Łagoda. Uroczystość przygotowała ze swymi współpracownikami i prowadziła kierownik USC, Danuta Broniszewska. 


Jubilaci:

 • Barbara i Mieczysław Bieliccy z Otwocka Małego
 • Barbara i Mieczysław Kociszewscy z Karczewa
 • Marianna i Jerzy Kozłowscy z Otwocka Wielkiego
 • Stanisława i Longin Laskus z Karczewa
 • Barbara i Antoni Lech z Brzezinki
 • Teresa i Witold Łagoda z Karczewa
 • Marta i Stanisław Owczarczyk z Karczewa
 • Krystyna i Zygmunt Teperek z Karczewa
 • Marianna i Stanisław Włodarczyk z Nadbrzeża

Kalendarz imprez - najblizsze wydarzenia

poprzednim miesiącu listopad 2014 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2
week 45 3 4 5 6 7 8 9
week 46 10 11 12 13 14 15 16
week 47 17 18 19 20 21 22 23
week 48 24 25 26 27 28 29 30

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Linia.tv - zobacz nasze relacje

Share

Pogoda

Partly Cloudy

1°C

Otwock

Partly Cloudy

Humidity: 100%

Wind: 4.83 km/h

 • 23 Nov 2014

  Partly Cloudy 3°C -1°C

 • 24 Nov 2014

  Mostly Sunny 2°C 0°C

Realizacja: blueform