Wspólnie 50 lat

Share

Dziewięć par z terenu gminy Karczew zostało uhonorowanych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Uroczystość miała miejsce 11 lutego w sali urzędu miasta

obraz111Przed uroczystością jubilaci uczestniczyli w mszy świętej, odprawionej w ich intencji w karczewskim kościele. Dla tych par wspólne małżeńskie życie rozpoczęło się w roku 1961. Jubilatów i ich bliskich bardzo serdecznie powitała kierownik USC w Karczewie, Danuta Broniszewska. Najlepsze życzenia przekazał ks.proboszcz Andrzej Sobczyk, przewodniczący rady miejskiej, Tadeusz Marton, a także burmistrz Władysław D. Łokietek, który zwracając się do jubilatów powiedział m. in.:
 Szanowni państwo, jesteście przykładem i wzorem dla młodego pokolenia i potwierdzacie, że małżeństwo jest czymś wspaniałym. Łączy was prawdziwa miłość oraz wierność słowom przysięgi małżeńskiej. Wyrażam podziw i szacunek wszystkim obecnym tu małżeństwom za zgodne pożycie małżeńskie, za trud pracy i wyrzeczenia dla dobra swoich rodzin, za wychowanie dzieci i wnuków, za nieprzespane noce, łzy i cierpienia, a także za radość życia rodzinnego. Niech los wam zawsze sprzyja, niosąc powodzenie. Życzę, abyście dalej szli przez życie, trzymając się mocno za ręce, zawsze uśmiechnięci i pewni swoich uczuć. Życzę wielu lat zdrowia, radości i miłości oraz szacunku ludzi, którzy was otaczają. Wielce wzruszający był moment, kiedy na prośbę szefowej USC Danuty Broniszewskiej, małżonkowie zwrócili się do siebie i patrząc sobie w oczy, dziękowali za wspólnie przeżyte lata, za okazaną miłość i opiekę.
Po tej symbolicznej - ale jakże wymownej - scenie w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego burmistrz Karczewa, Władysław D. Łokietek, udekorował jubilatów medalami. Przewodniczący, Tadeusz Marton i Danuta
Broniszewska wręczyli dyplomy, upominki i kwiaty. Jubilaci zostali podjęci lampką szampana, słodkim poczęstunkiem i owocami. Pięknym zakończeniem uroczystości był występ mezzosopranistki i…lekarki, Eweliny Sielskiej – Badurek, której akompaniowała Magdalena Kielak. Koncert spotkał się z bardzo miłym przyjęciem zebranych. W imieniu jubilatów serdeczne słowa podziękowania za bardzo miłą i wzruszającą uroczystość przekazała Teresa Łagoda. Uroczystość przygotowała ze swymi współpracownikami i prowadziła kierownik USC, Danuta Broniszewska. 


Jubilaci:

 • Barbara i Mieczysław Bieliccy z Otwocka Małego
 • Barbara i Mieczysław Kociszewscy z Karczewa
 • Marianna i Jerzy Kozłowscy z Otwocka Wielkiego
 • Stanisława i Longin Laskus z Karczewa
 • Barbara i Antoni Lech z Brzezinki
 • Teresa i Witold Łagoda z Karczewa
 • Marta i Stanisław Owczarczyk z Karczewa
 • Krystyna i Zygmunt Teperek z Karczewa
 • Marianna i Stanisław Włodarczyk z Nadbrzeża

Kalendarz imprez - najblizsze wydarzenia

poprzednim miesiącu kwiecień 2015 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 14 1 2 3 4 5
week 15 6 7 8 9 10 11 12
week 16 13 14 15 16 17 18 19
week 17 20 21 22 23 24 25 26
week 18 27 28 29 30

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Linia.tv - zobacz nasze relacje

Share

Pogoda

Fair

8°C

Otwock

Fair

Humidity: 81%

Wind: 8.05 km/h

 • 24 Apr 2015

  Partly Cloudy 19°C 8°C

 • 25 Apr 2015

  Mostly Sunny 23°C 12°C

Realizacja: blueform